מוצר (ים) 0.00 ₪
עדיין אין לך מוצרים בעגלת הקניות

מחירי פירות

כיצד משפיעים מחירי הפירות על מצב הבריאות שלנו ?

ומה הקשר בין שמיטה להר סיני ? מחקרים שנערכו בארץ ובעולם מצביעים על שיעורים גבוהים יותר של עודף משקל והשמנה דווקא בקרב שכבות במעמד סוציו-אקונומי נמוך. כבר בסקר הבריאות והתזונה של משרד הבריאות באוכלוסייה הבוגרת בגילי 65-25 משנת 2001, נמצא כי שיעור ההשמנה בקרב נשים מתחת לקו העוני היה 37% בהשוואה ל- 20% בקרב נשים מעל קו העוני. בסקר משנת 2004)נמצאו שיעורי עודף משקל והשמנה גבוהים יותר בקרב ילדים ובני נוער במעמד סוציו-אקונומי נמוך (בקרב יהודים, 16.5% מהבנים ו-14.7% מהבנות) בהשוואה לאלו במעמד סוציו-אקונומי גבוה (בקרב יהודים, 13.6% מהבנים ו-11.6% מהבנות).

במחקר שנערך בבאר שבע ב-2008 בקרב ילדים בני 7-4 הלומדים בגני הילדים של המעמד חברתי-כלכלי נמוך, נמצאה שכיחות גבוהה של ילדים הסובלים מעודף משקל והשמנת יתר - כמעט 30%. אחד ההסברים לכך ששיעורי ההשמנה גבוהים יותר באוכלוסיות עניות הוא יוקר מחירי הפירות בארץ. בקרב אנשי המקצוע קיימת תמימות דעים כי אכילת ירקות ופירות היא מרכיב הכרחי בתפריט של האדם לשם שמירה על בריאותו. זו גם הסיבה לכך שכל הארגונים הבריאותיים ברחבי העולם, כולל כמובן משרד הבריאות בישראל, מנחים את כלל האוכלוסייה לשלב בתפריט היומי חמש עד עשר מנות ירק ופרי.

צריכה נאותה של פירות חשובה להפחתת הסיכון להתפתחות מחלות כולל השמנה, יתר לחץ דם, סרטן ועוד. על כן חשוב מאד לאכול פירות וירקות . אחת המטרות שלנו בהוזלת מחירי הפירות אצלנו בחנות היא לא רק השיקול הכלכלי של קנייה גדולה יותר אלא היא מגיעה ממקום של חשיבה והכרה בבריאות האזרחים והחשיבות שיש לצריכת ירקות ופירות טריים יום יום. "בעוד כתשעה חודשים תחל בישראל שנת השמיטה ועל כן מחירי פירות שביעית אמורים להיות זולים לכלל האוכלוסייה.

על פי התורה פירות שביעית אמורים להיות הפקר, ונגישים לכל, בחינם. אמנם, במציאות בת זמנינו, ברור שהאפשרות של חלוקת פירות בחינם אינה אפשרית, אך מצב שבו פירות שביעית יקרים בהרבה מפירות שאר שנים הוא הפוך ממגמת התורה". כך נכתב בנייר העמדה של ארגון 'צהר' לקראת שנת השמיטה ובו קורא הארגון לממשלה לפקח אחרי המחירים של הפירות בארץ בשנת השמיטה ולא לאפשר להם להיות יקרים יותר . גם אנחנו מתארגנים לקראת שנת השמיטה ולהוזלת מחירי הפירות אצלנו בחנות.